Novinky (RSS)

Postřehy z bezpečnosti: zaměřeno na TV

V aktuálním díle Postřehů se podíváme na nový potenciální rozměr televizní zábavy, na dění kolem zranitelnosti BlueKeep, získání vlády nad desítkami tisíc serverů a na nové opatření Firefoxu k zlepšení ochrany soukromí.

více »

Postřehy z bezpečnosti: identifikace mobilu pomocí senzorů pohybu

V tomto díle Postřehů se podíváme na využití senzorů pohybu k vytvoření unikátního otisku mobilního zařízení, na ukládání hesel v plaintextu, phishingovou kampaň vyhrožující soudem a nárůst mobilního malware zaměřeného na bankovnictví.

více »

Postřehy z bezpečnosti: nebezpečný precedens v reakci na kyberútok

V aktuálním dílu Postřehů y bezpečnosti jsme se podívali na kinetickou reakci na kybernetický útok, na uzavření další obchodní platformy v darknetu, na krádež Bitcoinů, špatnou ochranu osobních údajů nebo na phishing využívající popularitu posledních Avengers.

více »

Postřehy z bezpečnosti: řekni 123456 a bůh vypne motor

V aktuálním dílu Postřehů y bezpečnosti jsme se věnovali dvěma různým aplikacím pro sledování aut (obě mají stejný problémem), dále na útoky na ambasády USA, na zranitelnost v rozšíření Social Warfare pro WordPress a na další zajímavosti.

více »

Postřehy z bezpečnosti: zranitelnosti WPA3

V tomto díle Postřehů z bezpečnosti jsme se zaměřili na nově objevené zranitelnosti v protokolu WPA3, na prolomení snímače otisků prstů Galaxy S10, na napadení stránek softwaru VSDC, spyware TaiMahal nebo na to, jak najít skryté kamery ubytovatelů.

více »

Postřehy z bezpečnosti: server místo záplat servíroval podepsaný malware

V novém díle Postřehů z bezpečnosti jsme se věnovali také další vlně útoků zneužívajících zranitelnosti WinRARu, zranitelnosti TL-Link SR20 a dalším zajímavostem.

více »

Postřehy z bezpečnosti: servery útočí na Counter-Strike 1.6

V dalším díle Postřehů z bezpečnosti najdete ohlédnutí za trojanem, který se šířil přes neopravené zranitelnosti ve stařičké hře Counter-Strike 1.6, adwarem SimBad u 150 milionů uživatelů a zranitelností Facebooku umožňující zjištění, s kým si v Messengeru povídáte.

více »

Postřehy z bezpečnosti: DMA útoky jsou stále ve hře

V aktuálním díle Postřehů z bezpečnosti si můžete přečíst o obcházení IOMMU ochrany proti DMA útokům, o falšování podepsaných PDF dokumentů, o obrázcích BMP obsahující spustitelný skript, o plánovaném konci služby Coinhive, o problémech YouTube a řadě dalších zajímavostí.

více »

Postřehy z bezpečnosti: zranitelnost Dirty_Sock umožňuje získat práva uživatele root

V posledních Postřezích z bezpečnosti jsme se podívali na zranitelnost Dirty Sock, na problémy maltské banky, na výzvu švýcarské vlády týkající se on-line volebního systému, na nový čínský zákon přinášející netušené možnosti nebo na specifické využití Mono frameworku na macOS.

více »

Postřehy z bezpečnosti: když phisher zapomene na IPv6

V dnešním díle Postřehů z bezpečnosti si ukážeme, jak může nasazení IPv6 zafungovat jako anti-phishingová bariéra. Dále se podíváme na bezpečnost vozů bez klíče, originálně pojatou studii sociálních sítí a na další zajímavosti.

více »