Spolupráce

Zakládání CERT/CSIRT týmu

Pokud chcete zapojit váš bezpečnostní tým (CERT/CSIRT) do světové infrastruktury, doporučuje se získat u úřadu Trusted Introducer alespoň status "listed". Vzhledem k tomu, že tým žádající o získaní statusu "listed", musí získat podporu od akreditovaných týmů zpravidla do třech týdnů od podání žádostí u úřadu Trusted Introducer, doporučujeme, aby organizace zakládající oficiální CERT/CSIRT tým nejdříve kontaktovala Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ.

Pokud máte při získání statusu "listed" a při zapojování do světové infrastruktury CERT/CSIRT týmů zájem o naši pomoc, rádi vám ji poskytneme. V tomto případě nás můžete kontaktovat na info@csirt.cz.

 

Pracovní skupiny CSIRT.CZ

Tým CSIRT.CZ pořádá pravidelné setkání bezpečnostních týmů a členů bezpečnostní komunity v České republice. Tyto akce se konají pravidelně dvakrát až třikrát ročně. Mezi hlavní témata patří aktuální trendy v oblasti bezpečnosti, bezpečnostní hrozby, rozvoj spolupráce mezi bezpečnostními týmy či vzájemná výměna zkušeností s předcházením a řešením bezpečnostních incidentů. V případě zájmu o účast na těchto setkáních nás kontaktujte na info@csirt.cz.

 

Mezinárodní spolupráce:

Bezpečnostní týmy v České republice

Užitečné odkazy