Členové týmu

Martin Peterka

Martin Peterka je vedoucím bezpečnostního týmu CSIRT.CZ  a současně interního bezpečnostního týmu sdružení CZ.NIC - CZ.NIC-CSIRT . Martin vystudoval obor Automatizované systémy řízení na strojní fakultě VUT Košice. Poté pracoval na vývoji informačního systému řízení výroby ve společnosti VSŽ Informatika. V letech 1999 až 2003 řídil projekt správy domény CZ ve společnosti KPNQwest Czechia, která pro sdružení CZ.NIC zajišťovala provoz domény CZ. Jako provozní ředitel sdružení CZ.NIC se dále stará o bezchybný provoz registru doménových jmen CZ, dohlíží na práci operátorů zákaznické podpory a pomáhá řešit závažné problémy držitelů domén. Martin je také kontaktní osobou sdružení pro registrátory domén.

Pavel Bašta

Pavel pracuje v týmu CSIRT.CZ jako bezpečnostní analytik od ledna 2011. Pavel začínal jako správce sítě v malé personální společnosti, z níž se přesunul do společnosti Český Telecom, respektive Internet OnLine, kde se věnoval technické podpoře. V rámci společnosti Telefónica poté působil v dohledovém centru datových okruhů, v němž se detailněji seznámil s konfiguracemi Cisco routerů. Do náplně jeho práce patřilo i řešení problémů zákazníků s mailovými, webhostingovými a doménovými službami, včetně problémů týkajících se bezpečnosti zákaznických služeb. Poslední roky zastával pozici administrátora informačních systémů - staral se o správné fungování serverů Telefóniky i jejích zákazníků běžící na platformě MS Windows. Pavel má certifikace MCSE a MCTS. Ve volném čase rád čte, jezdí na kole a hraje na baskytaru.

Věra Mikušová

Věra přebrala od října 2022 činnost spojenou s přípravou a realizací kybernetických cvičení, přípravu odborných článků a reprezentaci týmů. Rovněž se podílí na rozvíjení národní a mezinárodní spolupráce s členy bezpečnostní komunity. Vystudovala Bezpečnostně-právní a Bezpečnostně-strategická studia na Policejní akademii ČR. V minulosti pracovala jako projektová koordinátorka a podílela se na projektech spojených s řízením bezpečnosti v EY. Ve volném čase se věnuje svým blízkým, ochraně práv zvířat, sportu a politice.

Michal Prokop

Michal se podílí na provozování interního bezpečnostního týmu CZ.NIC-CSIRT a národního CSIRT týmu ČR. Absolvoval Vyšší odbornou školu Institut informatiky a při studiu na České zemědělské univerzitě, kde studoval systémové inženýrství a informatiku, pracoval ve společnosti Global Payments Europe, s.r.o. jako tester. Do sdružení CZ.NIC přišel v roce 2008. Ve svém volném čase Michal nejraději cestuje, fotí a nezanedbává ani čtení sci-fi literatury.

Edvard Rejthar

Edvard Rejthar má v týmu CSIRT.CZ a CZ.NIC-CSIRT na starosti především analýzu škodlivého kódu na webových stránkách v české doméně, rozvoj systémů na automatické zpracovaní dat a analýzy pro projekt Turris. V minulosti pracoval jako správce mobilního obsahu a webdesigner na volné noze. Mimo softwarového inženýrství studoval také management a francouzštinu. Ve volném čase se věnuje divadlu a volné tvorbě.

Kateřina Vokrouhlíková

Kateřina nastoupila v roce 2011 jako specialista zákaznické podpory, kde se začala více věnovat projektu mojeID a poté i registru. Díky získaným zkušenostem následně přešla na pozici wholesale support. Momentálně studuje na Technické univerzitě v Liberci matematiku a informatiku. Součástí její bakalářské práce je systém hlášení incidentů, jejich analýza, zlepšování kvality služeb a propojení systému. V týmu má na starosti rutinní provoz a incident handling. Ve svém volném čase se nejčastěji věnuje svým dětem.

Martin Kunc

Martin pracuje v týmu jako bezpečnostní analytik. Od mládí byl fascinován počítači a svůj zájem postupně profiloval přes hry, na počítačové sítě a následně na jejich bezpečnost. Po střední průmyslové škole vystudoval Aplikovanou informatiku na Jihočeské univerzitě. Před nástupem do CSIRT.CZ pracoval v S.ICZ (I.CZ) jako specialista síťových technologií, vývojář a analytik. Mezi své záliby řadí volejbal, hru na kytaru, cestování, ale i počítačové hry, na které mu zbývá čím dál tím méně času.

Petr Špringer

Petr pracuje v týmu jako bezpečnostní analytik. Studoval Obchodní akademii v oboru informatika v ekonomice. Nyní dokončuje Ekonomickou informatiku na Jihočeské univerzitě, kde zjistil, že jeho zájem o počítače je mnohonásobně větší než o ekonomiku. Mezi své koníčky řadí fotbal, hru na kytaru, kempování, sledování eSportu a rád tráví svůj volný čas s přáteli.

Filip Pokorný

Filip nastoupil do CSIRT.CZ jako bezpečností analytik v roce 2018. V týmu se podílí zejména na správě a vývoji systémů automatického zpracování dat. Zájem o počítače u něj započal již v útlém věku u stařičké hry DOOM a od té doby se rozvinul až ke studiu informačních technologií na vysoké škole. Má za sebou dva roky zkušeností na pozici vývojáře a jeho velkým nadšením se stal systém GNU/Linux. Jeho největším relaxem je poslech dobré hudby a nepřekvapivě má rád cestování.

Petr Zima

Petr pracuje v CSIRT.CZ od roku 2022 jako bezpečnostní specialista, podílí se např. na penetračních testech. Dlouhodobě působí jako učitel a správce počítačových sítí a kybernetické bezpečnosti na INFISu v Plzni. Je autorem projektu KyberChod.